Ako sa povie karob v kemetčine - NEDŽEM a znak sa zobrazuje struk a druhý znak ako strom rohovník so strukom:

          

Význam tohto kemetického slova má ďalší ako sú "príjemný", "nežný". Telesnú lásku sprevádza rozkoš a neha. Znak predstavuje plod struku pekného, v kemetickej krajine (egyptskej), kedysi veľmi rozšíreného stromu. Jeho ovocie bolo šťavnaté a získavala sa z neho veľmi sladká šťava. Stav, keď potešenie z lásky dospelo k vrcholu, veľmi jemne nazvali Kemeťania "nežný-nežný" NEDŽEM NEDŽEM.

     Tieto hnedé ovocie - karob bol používaný ako sladidlo a pochovaný s mŕtvymi. Typ čokoládového pudingu bol vyrobený z pozemných karobových bôbov zmiešaných s mliekom, ktoré potom vyzerali ako želatína. Podľa Harrisovho papyrusu faraón Ramses III. ponúkol 106 000 karobových strukov do chrámov počas festivalov. Najstaršie nálezy rohovníka v Kemete (starovekom Egypte) v období Strednej ríše. Drevo bolo použité stoličky, stoly, truhlice, svätyne, vozy, štáby, štítky pre múmiu, zbrane a luky. Struky a semená boli použité celé ako krmivo pre zvieratá, mleté ako prísada do piva, a hnané do vermifuge (liek vypudzujúci hlisty). Pelety z mletého rohovníka boli potreté na telo ako typ dezodorantu.

Rohovník je vždyzelený strom rastúci prevažne v oblasti Kemeta, Stredomoria a Prednej Ázie. Jeho plody (struky) sa nazývajú karob alebo svätojánsky chlieb, tento názov získali plody rohovníka podľa povesti preto, že vďaka nim prežil na púšti Ján Krstiteľ, ktorý sa nimi živil.

Semená struku sa v minulosti používali ako závažie pri vážení drahokamov či zlata. Slovo karát je preto odvodené od slova karob.

Plody tohto stromu sa podobajú na fazuľové lusky, ktoré sa vysušené pomelú na prášok podobný kakau. Slúži tiež ako náhrada kakaa v zákuskoch a zmrzlinách. Je sa struk bez zrniečok.

Plody (struky) sa používajú v domácnosti, v potravinárstve, v medicíne a na kŕmenie dobytka. Má sladkastú chuť, neobsahuje kofeín ani iné psychoaktívne látky a často sa používa ako hypoalergenická náhrada múky pri bezlepkeovej diéte a na dojčenskú výživu.

Karob je zdravšou alternatívou kakaa a to nielen vďaka farbe, ale aj chuti. V porovnaní s kakaom má však vyšší obsah vápnika, menej tuku a kalórií. A to už je zopár vážnych dôvodov, prečo si ho dať radšej ako čokoládu. Vďaka celkom slušnému obsahu vlákniny znižuje zlý cholesterol v krvi, čím bojuje proti mnohým ďalším civilizačným ochoreniam s tým spojeným. Taktiež pomáha pri trávení a vylučovaní. Do karobových výrobkov sa nemusia pridávať na zjemnenie ani cukor, ani tuk. Z čerstvých strukov sa lisuje šťava, ktorá sa následne používa na výrobu karobového sirupu. Karob je sám o sebe sladký a chutný. V kakau nájdeme methylxantiny – zdraviu škodlivé látky. V karobe nie sú, ale za to je tam plno vitamínov, minerálov a stopových prvkov – vitamíny skupiny B, vápnik, horčík, draslík, železo, mangán, chróm a meď.